Başarılarımız ve Ödüllerimiz...

Başarılarımız ve Ödüllerimiz...

05.03.2019 10556

Ö D Ü L L E R İ M İ Z ( Kültür, Spor, Sanat)

1. 1986-1987 Masa Tenisi Takım Birincisi
2. 1987-1988 Basketbol Kız Birincilik
3. 1987-1988 Basketbol Erkek Birincilik

4. 1987-1988 Yüzme Bayanlar Kategorisi Türkiye İkincisi
5. 1987-1988 Yüzme Yarışması bayanlar İkincilik
6. 1987-1988 Yüzme Yarışması Erkekler Birincilik
7. 1987-1988 Bilgi-Kültür Yarışması İlçe Birincisi
8. 1988-1989 Kız Takımları Ankara Üçüncüsü
9. 1988-1989 Kız Takımları Ankara Üçüncüsü
10. 1988-1989 Kız Takımları Ankara Üçüncüsü
11. 1988-1989 Yüzme Türkiye Birincisi
12. 1988-1989 Matematik Yarışması TÜBİTAK Teşvik Ödülü
13. 1989-1990 Basketbol Kız Birincilik
14. 1989-1990 Lise Erkekler 2.küme Takım Üçüncüsü
15. 1989-1990 Lise Kızlar 2.küme Takım Üçüncüsü
16. 1989-1990 Basketbol Kız İkincilik
17. 1989-1990 Basketbol Erkek Birincilik
18. 1989-1990 Basketbol Kız Türkiye Birincisi
19. 1989-1990 Basketbol Erkek İkincilik
20. 1989-1990 Atletizm bayanlar Takım Üçüncülüğü
21. 1989-1990 Çok Sesli Koro Yarışması İkincilik
22. 1989-1990 Voleybol Erkek İkincilik
23. 1989-1990 Matematik Yarışması TÜBİTAK Teşvik Ödülü
24. 1990-1991 Gençlik Sanat ve Kültür Ödülleri Resim Yrş. İkincilik
25. 1990-1991 Halk oyunları Türkiye İkincisi
26.1990-1991 Basketbol Erkek Küme ikincisi
27. 1990-1991 Halk Dansları Birincilik
28. 1990-1991 Basketbol Erkek Küme ikincisi
29. 1990-1991 Basketbol Kız Küme ikincisi
30. 1990-1991 Çevre Sağlığı Ödülü Birincilik
31. 1990-1991 Atletizm Kız Üçüncülük
32. 1990-1991 Basketbol Kız 2.Küme ikincilik
33. 1990-1991 Kompozisyon Yarışması Üçüncülük
34. 1990-1991 Halk Oyunları Yarışması Jüri Özel Ödülü
35. 1990-1991 Halk Oyunları Yarışması Lise Birincisi
36. 1991-1992 Yıldız Basketbol Türkiye Birincisi 

37. 1991-1992 Basketbol Kız Üçüncülük

38. 1991-1992 Müzik ve Halk Dansları yarışması Türkiye Birincisi
39. 1991-1992 Gençler Basketbol Kız Üçüncülük
40. 1991-1992 Otantik Halk Oyunları Yarışması Dördüncülük
41. 1991-1992 Basketbol Kız Final Üçüncülüğü
42. 1991-1992 Halk Oyunları Yarışması İl Birinciliği
43. 1992-1993 Halk Oyunları Üçüncülük
44. 1992-1993 Yıldız Basketbol Final birinciliği
45. 1992-1993 Voleybol Erkek Üçüncülük
46. 1992-1993 Hentbol Erkek İl İkincilik
47. 1992-1993 Bilgi-Kültür Yarışması İl Birincisi
48. 1993-1994 Voleybol Erkek İkincilik
49. 1993-1994 Basketbol Kız Birincilik
50. 1993-1994 Basketbol Kız Birincilik
51. 1993-1994 Basketbol Erkek Küme ikincisi
52 1993-1994 Komple Halk Dansları Yarışması Üçüncülük
53. 1993-1994 Kompozisyon Yarışması İl Birincisi
54. 1993-1994 Basketbol Erkek Lise Birincisi
55. 1993-1994 Münazara Yarışması İl Birincisi
56. 1993-1994 Halk oyunları İkincilik
57. 1994-1995 Basketbol Birincilik
58. 1994-1995 Yüzme yarışması Kız Türkiye İkincisi
59. 1994-1995 TÜBİTAK Kimya Dünya İkinciliği
60. 1994-1995 Lions İnternational Birincilik
61. 1994-1995 Bilgi-Kültür Yarışması Birincilik
62. 1994-1995 Halk Oyunları Yarışması Lise Birincisi
63. 1994-1995 Enerji Tasarrufu Proje Yarışması Türkiye Birincisi
64. 1994-1995 Voleybol Erkek Üçüncülük
65. 1994-1995 TÜBİTAK Kimya Dünya İkincisi
66. 1994-1995 Münazara Yarışması İl İkinciliği
67. 1994-1995 Proje Yarışması TÜBİTAK Başarı Belgesi
68. 1995-1996 Aarhus Folklor Festivali Birincilik
69. 1995-1996 Bilgi-Kültür Yarışması İl İkincisi
70. 1995-1996 Basketbol Erkek Üçüncülük
71. 1995-1996 Gençler Basketbol İl İkinciliği
72. 1995-1996 Halk Oyunları Yarışması Birincilik
73. 1995-1996 Proje Yarışması TÜBİTAK Başarı Belgesi
74. 1996-1997 Bilgi-Kültür Yarışması İl Birincisi
75. 1996-1997 Voleybol Erkek Üçüncülük
76. 1996-1997 Halk Oyunları Yarışması İkincilik
77. 1996-1997 Resim yarışması İkincilik
78. 1996-1997 Basketbol Kız Birincilik

79. 1996-1997 Resim yarışması Birincilik

80. 1996-1997 Basketbol Erkek İkincilik
81. 1996-1997 Voleybol Erkek Birincilik
82. 1996-1997 Basketbol erkek İkincilik
83. 1997-1998 Basketbol Erkek Birincilik
84. 1997-1998 Voleybol erkek Takım Üçüncülüğü
85. 1997-1998 Yıldızlar Basketbol Takım Üçüncülüğü
86. 1997-1998 Basketbol Erkek Üçüncülük
87. 1997-1998 Voleybol Erkek Birincilik
88. 1997-1998 Basketbol Kız Birincilik
89. 1997-1998 Yıldız Kızlar Dördüncülük
90. 1997-1998 Yıldız Voleybol Erkek İkincilik
91. 1997-1998 Basketbol Kız Üçüncülük
92. 1998-1999 Voleybol Erkek Birincilik
93. 1998-1999 En İyi Yeşil Okul Beratı Birincilik
94. 1999-2000 Kutlu Doğum Haftası Bilgi yarışması Birincilik
95. 2000-2001 Spor ve İzcilik Kamp ikinciliği
96. 2000-2001 Bilgi yarışması Bölge Birinciliği
97. 2001-2002 Basketbol Takım Üçüncülüğü
98. 2002-2003 Basketbol Kız Takım Birinciliği
99. 2003-2004 Kompozisyon yarışması Birincilik
100. 2004-2005 Basketbol Erkek Takım İkinciliği
101. 2005-2006 Bilgi-Kültür Yarışması İkincilik
102. 2005-2006 Kompozisyon Yarışması İkincilik
103. 2006-2007 4.Amatör Solo Ses Yarışması Pop Müzik Lise Birincisi
104. 2006-2007 ODTÜ Geliştirme Vakfı Okl.2.Fizik Günü Takım İkinciliği
105. 2006-2007 12.Tiyatro Şenliği En iyi Kostüm Ödülü Birincilik
106. 2006-2007 12.Tiyatro Şenliği En iyi Müzik Ödülü Birincilik
107. 2007-2008 Avrupa Birliği Bilgi Yarışması İlçe Birinciliği
108. 2007-2008 Avrupa Birliği Bilgi Yarışması İl Üçüncülüğü
109. 2007-2008 Satranç Yarışması İl Üçüncülüğü

 KÜLTÜREL,  SPORTİF VE BİLİMSEL BAŞARILARIMIZ

1.      1991–1992 Öğretim Yılı Ortaokullar Yıldızlar Basketbol Finali Erkek Takım Türkiye 1.si

2.      Halk Oyunları Ortaokullar 3.sü

3.      1989–1990 Liseli Erkekler 2. Küme Takım 3.sü

4.      1993–1994 Öğretim Yılı Liseler Halk Oyunları 2.si

5.      1989–1990 Yılı Liseli Kızlar 2. Küme Takım 3.sü

6.      Milliyet 1990 Yılı Türkiye Liseler Arası Halk Oyunları Yarışması Halay Dalı Türkiye 2.si

7.      1990–1991 Basketbol Ortaokul Erkek 2. Küme 2.si

8.      1993 Bahar Turnuvası Basketbol Lise Kız 1.si

9.      1990–1991 Öğretim Yılı Liseler Arası Halk Dansları 1.si

10.  1990–1991 Öğretim Yılı Basketbol Lise Erkekler 2. Küme 2.si

11.  1992–1993 Öğretim Yılı Ortaokullu Yıldızlar Basketbol Yarı Final 1.liği Ve Kız Takım 3.lüğü

12.  1992–1993 Öğretim Yılı Voleybol Müsabakası Ortaokul 2. Küme Erkek 3.lüğü

13.  Basketbol Ortaokullar Kızlar 1.si

14.  1988–1989 Liseler Arası Kız Takımları Ankara 3.sü

15.  1–4 Mayıs 1989 İl Karmaları Basketbol Yarı Final Kız Takım 2.si

16.  1988–1989 Ortaokullar Arası Kız Takımları Ankara 3.sü

17.  Voleybol Ortaokullar Erkekler 1.si

18.  1996 İlköğretim Okulları Bilgi-Kültür Yarışması İl 1.si

19.  1991–1992 Öğretim Yılı Basketbol Ortaokul Kız 3.sü

20.  1993–1994 Öğretim Yılı Liseler Arası Erkekler Basketbol 2. Küme 2.liği

21.  1992–1993 Öğretim Yılı Hentbol Müsabakası Lise 2. Küme Erkek 3.sü

22.  1990 Çevre Sağlığı Ödülü

23.  1990 Ortaokullar Puanlı Atletizm Yarı Final Kız Takım 3.sü

24.  1988–1989 Ortaokullar Arası Kız Takımları Ankara 1.si

25.  En İyi Yeşil Okul Beratı

26.  Aarhus Folklor Festivali 1995 1.si

27.  1992–1993 Eğitim-Öğretim Yılı Bilgi-Kültür Yarışması İl 1.si

28.  1993 Liseler Arası Komple Halk Dansları Final Yarışması 3.sü

29.  2000 Kutlu Doğum Haftası Liseler Ve Meslek Liseleri Arası Bilgi Yarışması Bölge 1.liği

30.  1993–1994 Kompozisyon Yarışması İl 1.s Hülya Tekin

31.  1–4 Mayıs 1989 İl Karmaları Basketbol Yarı Final Erkek Takım 1.si

32.  1990–1991 Öğretim Yılı Basketbol Ortaokul Kız 2. Küme 2.si

33.  Milliyet Türkiye Liseler Arası Müzik Ve Halk Dansları Yarışması Halay Dalı Türkiye 1.si

34.  Milliyet 1990 Yılı Ortaokullar Arası 1. Gençlik, Sanat Ve Kültür Ödülleri Resim Yarışması 2.si

35.  1994–1995 Öğretim Yılı Okul İçi Beden Eğitimi, Spor Ve İzcilik Dairesi Başkanının Düzenlediği Okullar Arası 16–17 Yaş Kategorisi 100 Metre Kurbağalama Yüzme Yarışması Kızlar Türkiye 2.si

36.  1987–1988 Öğretim Yılı Ortaokullar Arası Bilgi-Kültür Yarışması İlçe 1.si

37.  Milli Eğitim Bakanlığı 1990 Yılı 1. Gençlik, Sanat Ve Kültür Ödülleri Mayıs Ayı “Atatürk Ve Gençlik” Konulu Kompozisyon Yarışması 3. Mansiyon Ödülü

38.  1991–1992 Öğretim Yılı Lise Ve Dengi Okullu Gençler Basketbol Yarı Final 1.Liği Ve Kız Takım 3.lüğü

39.  1990–1991 Öğretim Yılı Liseler Halk Oyunları Jüri Özel Ödülü

40.  1996 Liseler Arası Erkek Voleybol Karşılaşması 3.sü

41.  30 Mayıs–7 Haziran 1989 Liseler 2. Kara Türkiye Basketbol 1.liği ve Kız Takım 3.lüğü

42.  Lions İnternational 1.lik Ödülü

43.  Ankara Valiliği 1. Milli Eğitim Müdürlüğü Cumhuriyetin 75. Yılı Bilgi-Kültür Yarışması Liseler 1.si

44.  Cumhuriyetin 75. Yılı Bilgi-Kültür Yarışması 6–7–8. Sınıflar İl 2.si

45.  4 Mayıs 1995’te Yapılan Anadolu Liseleri Arası Bilgi-Kültür Yarışması İl 2.Si

46.  1994–1995 Öğretim Yılı Halk Oyunları Lise 1.Si

47.  16.02.1991 Tarihli Otantik Halk Oyunları Yarışması 4.sü

48.  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve TÜBİTAK Tarafından 1994–1995 Öğretim Yılında Lise Öğrencileri Arasında Düzenlenen Enerji Tasarruf Proje Yarışmasında Türkiye 1.liği

49.  1991–1992 Öğretim Yılı Okul İçi Beden Eğitimi, Spor Ve İzcilik Dairesi Başkanlığı’nın Düzenlediği Okullar Arası Lise Ve Dengi Okullar Ve Öğrenciler Kategorisi Kız Basketbol Yarışmasında Yarı Final 3.lüğü

50.  Türkiye Genelinde Ortaokul Öğrencileri Arasında Düzenlenen Kompozisyon Yarışmasında 1.lik

51.  1995–1996 Öğretim Yılı Liseli Erkekler 1. Küme Basketbol 3.sü

52.  2006–2007 Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okullar Arası 4. Amatör Solo Ses Yarışması Türk Halk Müziği Dalı Lise 1.si

53.  2006–2007 Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okullar Arası 4. Amatör Solo Ses Yarışması Pop Müzik Dalı Lise 1.si

54.  2006-2007 Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Gazi Anadolu Lisesi Okullarası 12. Tiyatro Şenliği En İyi Kostüm Ödülü

55.  2006-2007 Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Gazi Anadolu Lisesi Okullarası 12. Tiyatro Şenliği En İyi Oyun Müziği Ödülü

56.  07.04.2005’te Ankara Emniyet Müdürlüğü’nce Düzenlenen Ankara Anadolu Ve Fen Liseleri Bilgi Kültür Yarışması 2.si

57.  21-25 Haziran 2000 Okul İçi Beden Eğitimi, Spor Ve İzcilik Başkanlığı Kamp 2.si

58.  ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları 2. Fizik Günü 15 Nisan 2006 Takım İkinciliği Ödülü

59.  01.06.2005 Tarihli Liseler Arası Kompozisyon Yarışması 2.liği (Edibe Keskin)

60.  16.06.200 Tarihli Bilgi Yarışması Bölge Birinciliği (İrem Aydın)

61.  1993 Bahar Turnuvası Basketbol Lise Erkek 1.si

62.  1997-1998 Cumhuriyet’in 75. Yılı Kutlamaları İlköğretim Okulları Erkek Basketbol Karşılaşmaları 1.si

63.  1997-1998 Cumhuriyet’in 75. Yılı Kutlamaları Liseler Arası Erkek Voleybol Karşılaşmaları 3.sü

64.  1997-1998 Öğretim Yılı Yıldızlar Kategorisi Basketbol Yarıfinal Kız Takım 3.lüğü

65.  1997-1998 Öğretim Yılı Yıldızlar Erkek Basketbol 3.lüğü

66.  1997-1998 Cumhuriyet’in 75. Yılı Kutlamaları İlköğretim Okulları Erkek Voleybol Karşılaşmaları 1.si

67.  1997-1998 Cumhuriyet’in 75. Yılı Kutlamaları İlköğretim Okulları Kız Basketbol Karşılaşmaları 1.si

68.  1997-1998 Öğretim Yılı Yıldız Kızlar 4.sü

69.  1997-1998 Yıldız Erkek Voleybol 2.si

70.  1997-1998 Cumhuriyet’in 75. Yılı Kutlamaları Liseler Arası Kız Basketbol Karşılaşmaları 3.sü

71.  15 Mart - 20 Mayıs Kültür, Sanat Ve Spor Şenliği Basketbol Turnuvası Ortaokullu Erkekler Takım 2.si

72.  15 mart - 20 Mayıs Kültür, Sanat Ve Spor Şenliği Basketbol Turnuvası Ortaokullu Kızlar Takım1.si

73.  1994-1995 Öğretim Yılı Voleybol Ortaokullu Erkekler 3.sü

74.  1994 Yılı Milli Prodüktivite Merkezi Verimlilik Haftası Münazara 2.si

 75.  1987-1988 Gençlik Haftası Basketbol Ortaokul Kızlar 1.si

76.  1989 Yenimahalle İlçesi Kaymakamlık Müsabakaları Basketbol Ortaokullar Erkekler 2.si

77.  1996 Örnek Başkente Doğru Halk Oyunları Yarışması 2.si

78.  06.05.1996 Trafik Haftası Münasebetiyle Ortaokullar Arası Resim Yarışması 2.si

79.  1989 Basketbol Liseler Kızlar 1.si

80.  1987-1988 Gençlik Haftası Basketbol Ortaokul Erkekler 1.si

81.  17 Mayıs 1996 Ortaokullar Arası Kız Basketbol Karşılaşması 1.si

82.  11.01.1996 Ankara Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü Resim Yarışması İlköğretim Okulları 1.si

83.  17 Mayıs 1996 Ortaokullar Arası Erkek Basketbol Karşılaşması 2.si

84.  19-20 Mart 1988 Orta Dereceli Okullar Türkiye Yüzme 1.liği 1975-1976 Doğumlu Erkekler Takım 3.lüğü

85.  1993 Bahar Turnuvası Voleybol Lise Erkek 2.liği

86.  04.05.1989 Ortaokullar Atletizm Ankara 1.liği Bayanlar Takım 3.lüğü

87.  Halk Oyunları Liseler 1.si

88.  1993-1994 Yılı Münazara Yarışması İl 1.si

89.  1995 -1996 Yılı Okul İçi Beden Eğitimi, Spor Ve İzcilik Dairesi Başkanlığı’nın Düzenlediği Okullar Arası Liseli Gençler Kategorisi Basketbol Yarıfinal Erkek 2.liği

90.  1986 -1987 Masa Tenisi Takım 1.si

91.  17 Mayıs 1996 Ortaokullar Erkek Voleybol Karşılaşması 1.si

92.  Sevda Cenap Ve Müzik Vakfı 20 Mayıs 1989 13. Ankara Liseler Arası Çok Sesli Koro Yarışmasında 2.lik Ödülü

93.  1989 Yenimahalle İlçesi Kaymakamlık Müsabakaları Voleybol Liseli Erkekler 2.si

94.  26 Mart 1995 Tarihli Niğde’de Yapılan Ortaokullar Arası Türkiye Halk Oyunları Yarışması Artvin Yöresi Oyunları 1.si

95.  17 Mayıs 1996 Liseler Arası Erkek Basketbol Karşılaşması 2.si

96.  1987 -1988 Öğretim Yılı Beden Terbiyesi Ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Düzenlediği 1975 -       1976 Doğumlu Bayanlar Kategorisi Orta Dereceli Okullar Türkiye 2.si

97.  1987 -1988 Öğretim Yılı Beden Terbiyesi Ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Düzenlediği Orta Okullar Yüzme Yarışması 1973 -1974 Doğumlu Bayanlar Kategorisi 2.si

98.  1987 -1988 Öğretim Yılı Beden Terbiyesi Ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Düzenlediği Orta Okullar Türkiye Yüzme Yarışması 1973 -1974 Doğumlu Erkekler Kategorisi 1.si

99.   16.02.1991 Liseler Arası Halk Oyunları Yarışması 1.liği

100.  1994 -1995 Öğretim Yılı TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projesi Yarışması Başarı Belgesi (Kerem Küçükkurt)

101.   1995 -1996 Öğretim Yılı TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projesi Yarışması Başarı Belgesi (Cihan Karataş, Kerem Küçükkurt)

102.   1989 -1990 Öğretim Yılı TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen Ortaokullar Arası Matematik Yarışması İç Anadolu Bölgesi Teşvik Ödülü (Devrim Türker, Özgür Kurbanoğlu, Serhat Naykı)

103.     1988 -1989 Öğretim Yılı  TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen Ortaokullar Arası Matematik Yarışması İç Anadolu Bölgesi Teşvik Ödülü (Yeşim Kurt, Sevgi Hatipoğlu, Sezi Giray)

104.     2013 yılı 5.Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatları 1.liği ve 3.lüğü(Altın ve Bronz Madalyalar)