Öğrencimiz Ender ULUDAĞ  İlçe Meclis Başkanı seçildi...

Öğrencimiz Ender ULUDAĞ İlçe Meclis Başkanı seçildi...

            15.11 2016 tarihinde, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Halil GÖKGÜL ve Turhan KAYA´nın katılımıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında gerçekleştirilen, İlçe Meclis Başkanı seçimi yapıldı.

             Öncelikle öğrenciler arasından sandık kurulu oluşturuldu, ilçe temsilcisi adaylarının belirlenmesinin sonra adaylar propaganda konuşmalarını yaptı. Daha sonra oylamaya geçildi, ardından sandık kurulu tarafından oyların sayımı yapılarak İlçe Meclis Başkanı 131 oydan 51’ini alan Gazi Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ender ULUDAĞ seçildi.

Yeni dönem İlçe Meclis Başkanı seçilen Ender ULUDAĞ konuşmasında; “Burada bulunmamızın ortak amacı her birimizin okullarımızı,  ilçemizi ve hatta ilimizi geliştirmeyi hedeflemesidir. Şimdiye kadar Gazi Anadolu Lisesi’nde birçok projeye imza attık ve atmaya devam etmek istiyoruz. Sizlerin de desteğiyle daha büyük işler yapma niyetindeyiz. Öncelikle temel hedefimiz; gerek kültür sanat etkinliklerimiz gerekse sosyal bilinçlendirme projelerimizi gerçekleştirmek ve isteklerimize ulaşmaktır.

Sizin istek ve fikirleriniz bizler için her zaman ön planda olacaktır. Ben siz arkadaşlarımı hep birlikte  yönetime  davet ediyorum. Tek bir kişinin değil herkesin eşit derecede söz sahibi olduğu bir meclis kurup ilçemiz adına alacağımız kararları beraberce almaya davet ediyorum. Hayallerimizi, hepimizin ortak hayallerini teker teker gerçekleştirmeye davet ediyorum.

Biz bu işe beraberce çıktık beraber devam edeceğiz ve ‘sen yoksan bir eksiğiz’ dedi.

17.11.2016 1233